لوله بازکنی نیاوران خیابان جمشیدیه

دلیل مسدود شدن لوله ها :
بیشتر اوقات راه آب دستشویی و یا ظرفشویی با گذشت زمان گرفته خواهد شد و آب به راحتی عبور نمی کند .
هر از گاهی بایستی توسط سیفون تلمبه بزنید . یا می توانید از مواد بازکننده مانند اسید استفاده کنید تا راه آب باز شود ولی ایراد اینجاست که استفاده از این مواد امکان دارد باعث اشکال بشوند زیرا مواد شیمیایی لوله ها رو می خورند و یا دچار پوسیدگی می کنن .
کافیست تا لوله آبریز مقداری کهنه باشند یا مقداری دچار پوسیدگی کمی باشه تا با تماس این مواد،مجرا آسیب ببیند و حادثه به بار بیاید .

باز نمودن لوله های سخت با دستگاه روز بدون خرابی و یا قیمت ارزان . رسوب تراشی گرفتن جرم درون لوله ها تا طول 50 متر با فنر و تراکم باد رفع نمودن نم و خیسی برطرف کردن چکه سقف بدون تخریب با خمیر مخصوص و با پرسنل پر تجربه ما .
لوله بازکنی مجرا های اصلی خانه ها و مجرا های منهول ها توسط دستگاه بزرگ لوله بازکنی و توسط فنر دور 38 شستشو درون مجرا و منهول با فشار بالا آب و متراکم کردن باد و تمیز نمودن داخل مجرا با ماشین واتر جت رفع عیب توالت فرنگی و تعمیرات به صورت کلی و جزئی ، تبدیل سرویس بهداشتی ایرانی به فرنگی و یا تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی
مشخص نمودن ترکیدن مجرا آب و پساب تخلیه نمودن چاه با تانکر های بزرگ و متوسط رسوب گیری با نیروی انسانی ، حفر کردن چاه آب و پساب با حداقل آسیب ، لوله کشی فاضلاب و گذاردن تهویه هوای داخل چاه به بیرون از آپارتمان برای اینکه گاز داخل چاه مناسبتر تخلیه گردد اصولا مجرا را تا بالای خانه ادامه می دهیم و یا در پاره ای از مواقع همان مجرا که راه آب پشت بام خانه امتداد دارد استفاده می کنیم لوله فاضلابی که از پشت بام به سمت چاه هدایت بشود عمدتا به خاطر نداشتن توری تندتر مسدود می شود و خاطر اینکه هنگام بارندگی با این مشکل مواجه نشویم بهتر است که قبل از شروع فصول بارش های جوی کل مسیر با ابزار لوله بازکنی بازدید بشود .

بوی نامطبوع فاضلاب سلامت کودکان و سالمندان را خیلی بیشتر تهدید می کند :
گاز سولفید هیدروژن یا گازهای پساب موادی سمی هستند که از تجزیه مواد موجود در چاه پساب نشات می گیرند گازهای فاضلابی تاثیرات مزمن گسترده ای را دارا می باشد در غلظت های بسیار کم این گاز باعث بیماری هایی مثل خواب آلودگی ، استفراغ و سیستم تنفسی می شود
در صورتیکه تماس با این گاز ادامه پیدا کند شخص امکان دارد دچار مسمویت حاد شوند .
در این حالت علاوه بر تحریک سیستم تنفسی ممکن است کاهش ضربان قلب ، خستگی ، بی حالی و عرق سرد هم در افراد به خاطر مواجه با گاز پدید آید

ابتدا به نشانه ها پرشدن شده چاه اشاره می کنیم پرشدن چاه نشانه های زیادی را دارد که امکان دارد یک روز با آن برخورد کنیم و در اینجا بهعلل و نشانه های آن اشاره می کنیم :
1-چاه چند سال هست که تخلیه نشده است ؟
2-اخیرا آیا بوی نامطبوع فاضلاب در خانه وجود دارد ؟
3-آیا انسداد توالت پدید آمد ؟
4-آیا سوسک ها وجودشان بیشتر مشاهده می گردد ؟
5-آیا ترک یا فرو رفتگی در دور چاه رخ داده ؟
این علایمی است که می تواند به شما بگوید که پساب شما پر شده و یا می خواهد پر شود که باید سریعا نسبت به آن اقدام نمایید . بایستی گفت که چاه پساب در طی سال ها متوالی و با گذشت زمان چاه با فرسودگی روبرو می شود . چاه فاضلاب بهتر می باشد هر چند سال بازدید گردد . تا از حادثه قابل پیشگیری جلوگیری کنیم .
علت بوی نامطبوع که گاهی امکان دارد از چاه دستشویی استشمام شود این است که پس از گذشت روزهایی میکرو ارگانیسم ها بی هوازی موجود در چاه اقدام به تجزیه آن می کنند و در نتیجه این فرآیند ، گازهایی مانند آمونیاک ، متان و هیدروژن سولفوره تولید می شوند . این گازها به آرامی از چاه بالا می آیند و بوهای نامطبوعی در فضای سرویس بهداشتی پخش می کنند حالا اگر مانعی در سرویس بهداشتی نباشد این گازهای بدبو به سادگی باعث بدبو شدن فضا می شوند .

در هنگامی که رد شدن آب به سختی و خیلی آرام می شود با پمپ کردن معمولی به طریق زیر می توانیم لوله را باز کرد :
1-انجام کار به این روش است که آب را در ابتدا در کاسه دستشویی و یا کف بازی کنیم و سپس پمپ را با فشار مضاعف در آن محل قرار می دهیم فشار سبب تراکم لاستیک پمپ به درون شترگلو می شود و در نتیجه مسدود شدن مجرا مرتفع می شود .
2- متراکم کردن هوا :
در صورتی که به علت وجود شئ بیرونی یا سخت شدن لجن باشد بایستی مجرا را با متراکم کردن باد باز کرد این وسیله تانکی دارد که با تلمبه نمودن هوا داخل آن فشرده می شود و عقربه با جابجایی روی صحفه گیج میزان فشردگی هوا را نشان می دهد .
با حفظ دقیق و مطمئن دستگاه به طوری که خطر پس زدن و سانحه بوجود نیاید اهرم وسیله را می کشیم و کار پمپ کردن با تولید صدای مهیب انجام خواهد شد و لوله سریعا باز می گردد .
در صورت لزوم عمل کمپرس باد با وسیله را چند مرتبه انجام می دهیم تا مجرا گرفته شده باز شود .
یکی دیگر از راه کار این است که با ریختن آب به داخل لوله ها و دیدن کشش سریع ، باز شدن لوله آزمایش می گردد فنر زدن چنانکه به روش تراکم کردن هوا نمی توانیم لوله را باز نماییم ، روش فنر زدن را انجام می دهیم اگر فاصله مکان گرفتگی با سیفون زیاد باشد عمل فنر زدن با دستگاه مخصوصی انجام می شود این وسیله نیاز به برق دارد .
در صورتی که روش قبل پاسخ گو مناسبی نباشد و باز نگردد از روش متراکم نمودن هوا نتوانیم لوله را باز نماییم فنر زنی را به کار می گیریم قسمت ابتدایی فنر تقریبا 100 میلیمتر تز و صاف و از جنس محکم می باشد قسمت اولیه پیچ ها مخروطی در فنر ، سبب سردادن اجسام به سمت جلو می شود . کار این دستگاه با صدای وزوز و با چرخیدن فنر و حرکت آن به سمت جلو انسداد را باز خواهد کرد .
در اینجا با روان کردن آب با فشار زیاد و کشش سریع آن ، عمل انجام شده را امتحان می کنیم . امروزه ما از دستگاه های لوله بازکن جدید که به سرعت کار را به سر انجام می رسانند و به فرم های مختلف است ، استفاده می گردد .

دلیل مسدود شدن لوله ها :
بیشتر مواقع راه آب دستشویی یا ظرفشویی با گذشت زمان گرفته می شود و آب خوب عبور نمی کند .
هر از گاهی بایستی با سیفون تلمبه بکنید . یا از مواد لوله بازکن مثل چنته استفاده کنید تا پساب باز شود ولی ایراد اینجاست که این مواد ممکن است باعث ایراد بشوند چونکه اسید لوله ها رو می خورند و یا سوراخ می کنن .
کافیست تا لوله پساب کمی قدیمی باشند یا مقداری دچار پوسیدگی کمی باشه تا با تماس این مواد،مجرا آسیب ببیند و حادثه به بار بیاید .

لوله بازکنی نیاوران خیابان جمشیدیه